На Вінниччині триває Український тиждень імунізації

Про необхідність профілактичних щеплень як найбільш ефективного методу боротьби з інфекційними захворюваннями медики та імунологи розповідали батькам під час акції «Ми за вакцинацію». Акція  відбулась 14 листопада у вінницькій  обласній дитячій лікарні. Маленьких пацієнтів розважав веселий ведмедик, батькам в цей час  демонстрували відеоролики з історії імунізації. Акцію організували обласний центр здоров’я та громадська організація «Батьки за вакцинацію». За інформацією департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, всi лiкaрнi Вiнниччини  зaбeзпeчeнi вaкцинoю вiд кoру, крaснухи тa пaрoтиту. Вaкцинa бeльгiйськa, вжe дeсятки рoкiв мeдичнi зaклaди oблaстi нею кoристуються. Для того, щоб зробити щеплення, батькам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. Відмова ж батьків від календаря обов’язкових профілактичних щеплень призводить до масових спалахів інфекційних захворювань, таких як кір і правець.  З початку 2017 року на Вінниччині зареєстровано три летальні випадки від правця серед дорослих в Козятинському, Іллінецькому та Чернівецькому районах. У  порівнянні з минулим роком серед дітей вдвічі зросла кількість хворих на краснуху. Спостерігається чергове, циклічне підвищення захворюваності на кір. У поточному році на Вінниччині зафіксовано 23 випадки кору. Серед тих, хто захворів – 15 – не були щеплені. Повідомила лікар-епідеміолог вінницького лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України Aйнур Жумaбeкoвa.

Добавлено: 15-11-2017, 16:38