Вперше у держбюджеті заклали гроші на будівництво та ремонт спортивних комплексів при загальноосвітніх школах

Виділення 150 мільйонів гривень стало можливим завдяки закладеному зростанню видатків на галузь освіти, в середньому  на 13%, з державного бюджету. Кошти місцеві бюджети отримають у вигляді державної субвенції. Загалом, видатки на освіту у бюджеті на 2019 рік становлять майже 70 млрд гривень. 


Наступного року в Україні очікують підвищення якості надання освітніх послуг. Щоб досягти бажаного планують виділити: 50 млн. гривень на оновлення матеріально-технічної бази профтехучилищ; на «Нову українську школу» ‒ на 1 млрд. 300 млн гривень, ще майже пів мільярда гривень витратять на забезпечення освітніх потреб людей з інвалідністю. 


У державному бюджеті також збережено видатки на видання, придбання, зберігання і доставку підручників, посібників, словників та створення, придбання і апробація електронних підручників для учнів та педагогічних працівників. На це витратять 755 млн. гривень.  


Не зважаючи на суттєві позитивні факти щодо посилення державної уваги до освітньої галузі, за інформацією Аналітичного центру Асоціації міст України, є ризики, які очікують громади у частині закупівлі меблів для шкіл. Прогнозується, що виробники не зможуть вчасно виконати замовлення 2019 року, оскільки, зважаючи на потужності виробництва меблів у 2018 році, на початку наступного року вони ще будуть довиконувати замовлення 2018 року. Асоціація міст України рекомендує під час затвердження бюджетів міст та громад на 2019 рік закласти кошти на відповідне співфінансування.


0
Добавлено: 6-12-2018, 11:06
0
131

Схожі публикаціїНаверх