Третина українців-вкладників вивчають договори з банком побіжно

  


Кожний третій  вкладник зміст договору з банком  у процесі відкриття рахунку вивчає побіжно. При цьому у процесі вибору  банку для розміщення депозиту українці зважають на два фактори – наявність гарантії повернення вкладу (56%) та відсоткову ставку (53%). Щоправда, зважають і на відгуки родичів, друзів та знайомих. Про це засвідчили результати  опитування щодо обізнаності українських споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів, проведеного за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Результати загальнонаціонального опитування публічно презентували в Одесі, у рамках проведення Фондом гарантування регіональних прес-клубів.

Загальнонаціональне опитування методом «обличчя-до-обличчя» проводилося українською маркетинговою дослідницькою компанією InMind у грудні 2017 року. Було опитано 2006 респондентів віком від 18 років (репрезентативно до структури населення країни) у всіх регіонах України, окрім АР Крим, територій Донецької та Луганської областей, які не є підконтрольні Уряду України. Розмір теоретичної похибки не перевищує 2,2%.

За словами заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Андрія Оленчика, починаючи з 2014 року в Україні ліквідували  96 банків. До Фонду за відшкодуванням звернулися понад 2 мільйони вкладників. Їм виплатили майже 88 млрд. грн. Банкопад мав досить рнегативний вплив на економіку держави, цей факт відчули не лише вкладними але й усі українці. До інформації про відшкодування коштів прислухались усі, оскільки в колі друзів, родичів, знайомих тема не раз була на слуху. Хтось отримав власний досвід повернення гарантованої Фондом суми вкладу. Як результат, про факт існування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб чули більше половини українців (52%), однак про особливості функціонування самої системи гарантування вкладів 50% знають мало та ще третина (31%) практично не знають нічого.

Цікаво, що за результатами  опитування основними факторами впливу на рівень обізнаності споживачів фінансових послуг стали - рівень доходу, тип населеного пункту та регіПівнічний макрорегіон (Житомирська, Київська, Чернігівська і Сумська області). Мешканці півдня України (Одеська, Миколаївська та Херсонська області), попри низьку самооцінку, виявилися добре обізнаними із системою гарантування вкладів – їх результати помітно кращі за середні по країні. Найгірший рівень обізнаності мають  мешканці Східного регіону ( Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області та частини Донецької і Луганської областей, що підконтрольні Уряду України). Мешканці центру (Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Вінницька області) та Заходу (Волинська, Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Хмельницька) показали результати, що наближуються до загальнонаціональних значень.

Система гарантування вкладів в Україні існує майже двадцять років. Розмір гарантованої суми зріс на кілька порядків: з 500 гривень у 1998 році до 200 тисяч гривень у 2012 році і до сьогодні. Разом з тим, лише 47% українців задоволені нинішнім рівнем граничної суми відшкодування за вкладами – 200 тисяч гривень. Гарантована сума у 400 тисяч гривень влаштувала би 60% усіх респондентів, у 800 тисяч гривень – 75%, а 1 мільйон гривень – 86% опитаних.

Добавлено: 6-07-2018, 18:18
0
117

Схожі публикаціїНаверх