Анатолій Олійник разом з депутатами облради та журналістами відвідав Стадницький полігон

 21 червня голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник разом з депутатами облради та журналістами  відвідав Стадницький  полігон твердих побутових відходів , що знаходиться неподалік Вінниці. Мета поїздки- ознайомитися з роботою сміттєсортувальної лінії на полігоні. Перед присутніми виступили заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, директор комунального унітарного підприємства «ЕкоВін» Петро Гриневич та Стадницький сільський голова Владислав Яклюшин.

«На прикладі Стадницького полігону ми продемонстрували як необхідно формувати систему поводження з твердими побутовими відходами на рівні області», – під час демонстрації роботи полігону зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. За підрахунками експертів, ресурс Стадницького звалища стрімко вичерпується –йому залишилось не більше десяти років. Щоб зменшити навантаження на звалище, на полігоні працює сміттєсортувальна станція. Частину відходів у вигляді пластика, скла, металу тут відбирають і віддають на переробку. Сама станція досить скромних розмірів, а весь робочий процес тут нетривалий. Але при цьому, станція дозволяє мінімум на чверть зменшити навантаження на полігон. За зміну на станції перебирають до 200 кубів сміття. Розповідає голова Вінницької обласної ради – Анатолій Олійник:

За інформацією  в.о. директора підприємства  «ЕкоВін» Олександра  Гриневича, близько 70% вінничан сортують відходи. Нагадаю,раніше ця цифра не перевищувала 30%. 

В Україні функціонує майже 6 тисяч офіційних сміттєвих полігонів і ще 30 тисяч неофіційних. Наразі площа сміттєвих полігонів в Україні дорівнює площі Данії. На них вже накопичилось 50 мільярдів кубічних метрів відходів. Наша країна впевнено тримає першість у світі за кількістю відходів на одну душу. На сьогодні у Вінницькій області нараховується 784 паспортизовані полігони для складування сміття. На жаль, переважна більшість не відповідає нормам та вимогам сучасного законодавства.

0
Добавлено: 22-06-2017, 23:37
0
311

Схожі публикаціїНаверх