Освіта, медицина та соцзабезпечення: що заклали у проєкт бюджету Вінницької ОТГ на 2020 рік

Виконком Вінницької міської ради презентував проєкт бюджету на 2020 рік. 
Як йдеться на сайті міської ради, загальний обсяг видатків на наступний рік визначили в сумі 4,462 мільярда гривень, доходів 4,371 мільярда. Збільшилося фінансування харчування школярів 1-4 класів на 40 %. Також посадовці врахували видатки на відкриття нового дитячого садочку по вулиці Ватутіна, школи в мікрорайоні Поділля. У планах на 2020 рік провести термомодернізацію 15 закладів освіти.
За словами директорки департаменту фінансів міської ради Наталії Луценко, структура бюджету на 2020 рік як за доходами, так і за видатками, зазнала певних змін. Основна з них це суттєве зменшення обсягу субвенцій з державного бюджету. Зокрема, медичної субвенції, яка зменшилась в результаті заходів медичної реформи й переходу закладів первинної медичної допомоги з 1 липня 2018 року та вторинної допомоги з 1 квітня 2020 року на фінансування з державного бюджету за договорами з Національною службою здоров'я. Змінили механізм фінансування пільг і субсидій населенню на житлово-комунальні послуги, допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, дітям та особам з інвалідністю, які з 2020 року повністю фінансуються з державного бюджету через Міністерство соціальної політики. Субвенції місцевим бюджетам на вказані видатки скасували. Обсяг субвенцій складав близько 800 мільйонів гривень.

Від власних і закріплених доходів до загального фонду заплановано отримати 3,370 мільярда гривень, що у порівнянні з минулим роком на 16,4 % більше. Основними бюджетоутворювальними податками у 2020 році залишаються: податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, акцизний податок, єдиний податок. До бюджету розвитку коштом власних доходів планується отримати  94,5 мільйона гривень.  Це кошти від продажу землі, від відчуження майна, пайової участі. Загальний фінансовий ресурс бюджету розвитку сформовано в сумі 1154,1 мільйона гривень. Обсяг видатків бюджету на 2020 рік визначили в сумі 4,462 мільярда гривень.

Видатки на утримання закладів освіти у 2020 році зростають майже на 12,3 %.

На охорону здоров’я коштом власних доходів планується направити 66,0 мільйона гривень, що на 12 % більш ніж у 2019 році. Кошти будуть спрямовані на надання населенню громади безоплатних медичних послуг, пільгового протезування зубів, забезпечення медикаментами за пільговими рецептами, виконання заходів за програмами міської ради «Стоп грип», «Профілактика та лікування артеріальної гіпертензії», «Інформатизація галузі охорони здоров’я» та оплату комунальних послуг закладів.
У проєкті бюджету 2020 року видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення передбачили в обсязі  88,6 мільйона гривень, в тому числі: на реалізацію муніципальних програм соціального захисту 87,0 мільйонів гривень, що на 6%  більше показників 2019 року.

Для забезпечення роботи житлово-комунального господарства на 2020 рік в загальному та спеціальному фондах бюджету передбачили видатки в сумі 853,5 мільйони гривень. Зазначені видатки планують направити на доброустрій міста, проведення поточного та капітального ремонту багатоквартирних будинків.
Для забезпечення стабільної та безпечної роботи міського транспорту в бюджеті запланували майже 283,5 мільйона гривень, в тому числі 11,8 мільйона гривень на реалізацію проєкту «Впровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд» та 5,8 мільйона гривень – на надання фінансової підтримки комунальному підприємству «Аеропорт «Вінниця». 

Графіка: www.vmr.gov.ua
0
Добавлено: 12-12-2019, 17:54
0
120

Схожі публикаціїНаверх