У Вінниці виготовили унікальні звукові маячки для незрячих людей

«Розумні» звукові маячки для незрячих системи «Mobilis - УТОС» планують розмістити на дверях соціально важливих будівель, громадського транспорту та на пішохідних переходах нашого міста. Це підвищить доступність міського простору для незрячих людей.

За словами Костянтина Ільницького, директора ПОГ «Вінницьке УВП УТОС», маячки активуватимуться завдяки використанню невеличкого пульта або смартфону зі спеціальним безкоштовним додатком «Moiblis Go». Під час пересування незрячої людини містом, вони подаватимуть спеціальний сигнал, що діятиме впродовж обмеженого часу:


 

Це унікальна вінницька розробка, яка сьогодні вже проходить міжнародну сертифікацію і цікава в інших країнах. Завдяки цій системі через мобільний озвучуватиметься інформація про час роботи закладу, телефон контактної людини, кількість сходинок, з якого боку поручні, чи автоматичні двері тощо. 


Лабораторія Mobilis надала ліцензію на виготовлення системи звукової навігації вінницькому підприємству незрячих, тож маяки і активатори виготовляють її майбутні користувачі, розповів технічний директор компанії Сергій Агєєв:


 


Директор Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко зазначив, що при тестуванні маячків у транспорті виникали проблеми:


 


Наразі ж проходить адаптація системи. Надалі планують встановити маячки на різних комунальних закладах міста.

0
Добавлено: 9-10-2019, 17:59
0
137

Схожі публикаціїНаверх