Авторські екскурсії та інтерактивні виставки: як у Вінниці пройшли перші Дні європейської спадщини

Наше місто вперше долучилось до проведення Днів європейської спадщини, які цього року мали тему «Мистецтво та розваги: спадщина у головній ролі». Для вінничан та гостей міста пройшли безкоштовні інтерактивні виставки та презентації нових унікальних екскурсійних маршрутів.  
Як йдеться на сайті міськради, упродовж трьох днів у заходах Днів європейської спадщини взяли участь понад 350 відвідувачів, серед них не лише вінничани, а й гості міста з Київської, Житомирської, Полтавської, Хмельницької та Львівської областей. Всі дійства проходили біля найстарішої вцілілої пам'ятки архітектури міста колишнього монастиря єзуїтів.

Відвідувачі  екскурсії «Європейська спадщина в Мурах» дізнались про історію найстарішої архітектурної пам'ятки Вінниці та секрети роботи архіву, а також відвідали у сховища. 

Під час інтерактивної виставки «Школа темних віків і таємничі сутерени», яка тривала у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї можна було дізнатись, як виглядали розваги та навчальний процес у минулому. Ті, хто прийшов на виставку, могли також зіграти в ігри кам'яної доби, спробувати себе у середньовічному письменстві, а також мали унікальну можливість зазирнути в підземелля, які знаходяться під музеями.
Унікальна інтерактивна екскурсія «Мистецтво як розвага: мандрівка крізь віки» показала розваги минулих століть, шаржі вінницького митця Натана Альтмана та картину з грайливими янголами невідомого автора XVII ст., яка раніше була захована у фондах музею. 

Також під час Днів європейської спадщини презентували нові унікальні екскурсійні маршрути, які розробили учасники «Майстерні міських екскурсій» Школи вінницького гіда. Для вінничан розробили три екскурсії: «Вінниця містична»,  «Вінницькі жінки, плітки та дрібка любові» та «Winnica-Stadt».

Першу з вищезазначених екскурсій підготували брати Леонови, Кирило та Дмитро. Завдяки ній вінничани та гості міста змогли поринути у атмосферу надприродного: дізнались про загадкові секрети вечірнього міста та вінницькі легенди про привидів.
«Жіночу» екскурсію підготували Інна Міщук та Тетяна Рибак, які розповіли про те, чим займалися, де розважалися, в кого закохувалися жінки Вінниці сто років тому. 

А відвідувачі екскурсії «Winnica-Stadt», яку провели Катерина Геркалюк та Марія Куряча, дізналися, чим жили містяни та якою була Вінниця в часи нацистської окупації. 
0
Добавлено: 1-10-2019, 16:44
0
161

Схожі публикаціїНаверх