У центрі Вінниці з'явилось 86 капканів. Для чого?

86 капканів встановили на Європейській площі представники правозахисних організацій, в рамках акції «В’язні Кремля» на підтримку українських політв’язнів. Саме така кількість українців наразі незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму. 

Біля Вежі встановили стенд, на якому пояснюється мета акції міститься інформація про політв’язнів. Також працює інформаційний намет, у якому вінничани мають можливість отримати тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. 

Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov пропонують охочим підписати листівку для в’язнів Кремля, яку після туру передадуть кожному адресату. Одна з волонтерок центру прав людини ZMINA Дінара Касимбекова розповіла, що Вінниця 9-те місто у регіональному прес-турі містами України:


 


Вінничани зупинялись біля інсталяції, а також підходили до намету, брали інформацію, залишали побажання на листівках:


 


Також паралельно проходила прес-конференція, під час якої родичі полонених ділились історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові. 

Правозахисники розповідали про те,  що має робити українська влада, щоб надати правовий статус та соціальні гарантії політв’язням і їхнім родинам. Серед них юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Свиридова, колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, дружина політв’язня Сейрана Салієва Муміне Салієва та колишній політв’язень Ігор Мовенко. Вона бере участь у акції, щоб нагадати українцям про таких, як її чоловік та розповісти про поточну ситуацію в Криму:


 


Серед спікерів та учасників акції Дмитро Вигівський, батько політв’язня Валентина Вигівського. Він вважає, що наразі суспільство недостатньо поінформоване про проблеми бранців Кремля:


 
1
Добавлено: 1-10-2019, 14:11
0
143

Схожі публикаціїНаверх