У Барі хочуть відродити місцеву кераміку

Традиції Барської кераміки відроджують на Вінниччині. Місцева громада виграла грант Українського культурного фонду на проведення пленеру з гончарного мистецтва.  

Упродовж чотирьох днів у Барській ОТГ працювали кращі майстри-керамісти з області: Вікторія Ніколаєва, Людмила Філінська та Михайло Діденко. На їхніх майстер-класах учні місцевих шкіл мали власноруч виготовити з глини іграшку. 

Майстриня-керамістка Вікторія Ніколаєва розповіла, що такі пленери допомагають відродити стиль оформлення барської кераміки:


 


У місті Бар гончарним промислом займалася третина населення. За словами Вікторії Ніколаєвої, барську кераміку прирівнювали за художньою значимістю до бубнівської та косівської. 


Начальниця відділу соціально-гуманітарної роботи Барської ОТГ Наталія Стрільчук повідомила, що якість місцевої глини не дозволяла виготовляти вогнетривкий посуд, тому майстри виготовляли столові та декоративні вироби: миски, тарілки, макітри, глечики та іграшки. Але під час голодоморів, війн та репресій у 20 столітті ця традиція була втрачена:


 


Фото: vin.gov.ua
0
Добавлено: 1-10-2019, 10:16
0
91

Схожі публикаціїНаверх