Стало відомо, скільки хімікатів потрапило до річки на Вінниччині і який їхній період розпаду

За остаточними підрахунками, до ставка «Панський» в селі Збаржівка Погребищенського району, який знаходиться на річці Фоса, яка є притокою річки Рось, вилилось 880 літрів засобів захисту рослин. 


Про це повідомив заступник начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Ігор Осадчук під час спеціального брифінгу. Він також зазначив, що найбільша концентрація гербіцидів та фунгіцидів спостерігалась у місці їх виливу у ставок. Проте більшість із 8-ми найменувань препаратів захисту рослин мають маслянисту консистенцію і одразу по поверхні води перемістились за течією, потрапивши у Рось, яка є основним джерелом водопостачання міст Біла Церква та Умань:


 


За словами головного екоінспектора Вінниччини, період розпаду більшості препаратів, які потрапили у воду, по діючій речовині становить від 3 до 24 годин. Він зазначив, що на межі Вінницької і Київської областей вміст шкідливих речовин на даний час  є в межах допустимої норми:


 


Ігор Осадчук запевнив, що наразі ситуацію контролюють відповідні служби. До кінця поточного тижня моніторинг здійснюватиметься щодня. 


Нагадаємо, що 9 червня в агроформуваннях області було викрадено близько тонни отрутохімікатів. Злочинці, втікаючи з місця події, не впоралися з кермуванням, внаслідок чого автомобіль з отрутохімікатами перекинувся у водойму в села Збаржівка Погребищенського району.

0
Добавлено: 11-06-2019, 16:25
0
104

Схожі публикаціїНаверх