Лікарні Вінниччини отримали нове обладнання для швидкої діагностики туберкульозу

У лікарнях Вінниці та області з’явиться можливість швидкої діагностики туберкульозу завдяки молекулярно-генетичному методу. Нове обладнання вперше отримали заклади охорони здоров’я вторинного рівня, повідомляє департамент охорони здоров'я Вінницької ОДА.

Це дасть можливість не лише швидше діагностувати хворобу, а й виявить чутливість пацієнта до основних протитуберкульозних препаратів. Вінниччина одна з перших десяти областей, де чотири системи GeneXpert будуть працювати в лабораторіях закладів охорони здоров’я вторинного рівня: Вінницька міська лікарня № 1, Гайсинська та Тульчинська центральні районні лікарні, а також Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування. Системи були доставлені 12 березня, наразі займаються їхнім встановленням.

Фото: сайт Вінницької ОДА
Добавлено: 28-03-2019, 11:47