Вінницькі школи перейдуть на Єдину систему відкритих бюджетів

Єдину систему відкритих бюджетів шкіл презентували у Вінниці 27 лютого. На презентацію Системи прийшли батьки учнів, а також голови батьківських комітетів та декілька активістів. 


В тестовому режимі Систему вже впроваджено у 20 школах міста. Це онлайн-платформа, яка дозволяє бачити всю фінансову інформацію закладу освіти: скільки коштів і на що виділяється із бюджету, а також можна слідкувати за використанням благодійних внесків. Тут є інформація не лише про надходження у заклад, а про його потреби. 


Як розповіла директорка департаменту освіти Вінницької міської ради, Оксана Яценко, Вінниця є четвертим містом України, де впроваджують цей проект.


Після старту проекту у вересні, з 36 вінницьких шкіл до платформи вже підключились 20 закладів.  Інші у процесі підготовки. Нині у цих закладах Система працює у пілотному варіанті, адже і батькам, і педагогам потрібен час, щоб навчитися нею користуватися та звикнути. 16 шкіл ще підключать протягом місяця. За словами кооординаторки проекту у Вінниці Світлани Дмитрієвої, зараз у шкіл виникає чимало питань з приводу того, як звітувати.


Окрім того, Система передбачає не лише повну деталізацію усіх фінансових операцій з прикріпленням документів, а й можливість побачити, які потреби існують в школі, що очільник закладу хоче закупити чи зробити в школі та, відповідно, прокоментувати, наскільки це вважається за потрібне з точки зору батьків – залишити коментар чи поставити «оцінку» тій чи іншій пропозиції. 


Позитивно оцінив запропоновану систему і голова батьківського комітету вінницької школи №23 Віктор Ярмілко. Єдиною перепоною у впровадженні такої системи він вважає відсутність стовідсткового охоплення користувачів інтернетом. Він вказав на доцільність комбінування старої системи та нової.Ознайомитися з можливостями системи можна на сайті.

5
Добавлено: 28-02-2019, 15:06
0
158

Схожі публикаціїНаверх